ЯКІСНА ОСВІТА

Учні 1 – А класу на уроці ЯДС досліджували властивості повітря.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Учні 1 – А класу на уроці читання вчилися розпізнавати слова автора та дійових осіб, засвоювали правила запису діалогів, формували вміння власним голосом передавати інтонацію, характер, настрій персонажу.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

STEM
6-ті класи
🕵️‍♂️🙇👨‍👨‍👧‍👦
Досліджуємо, як зазвичай, – досліджуємо..
“Образи статистичні та рухливі” – перша тема розділу “Я ТАК БАЧУ!”
Специфіка кіно – у фіксації рухомого зображення, тобто кінематограф фіксує реальність. Ілюзія реальності в кіно абсолютна.
Але дуже хочеться не дивитись на результати інших творців, а самому творити…
… творити об’ємні оптичні ілюзії…
… створеним на пепері персонажам дарувати рух.
І це не про мрійливі фантації мова, це – про сьогодні, про тепер. 🙃

STEM
5-ті класи
🤓
На одному з уроків STEM, вивчаючи космос, учні реалізували свою фантазію у малюнках зображаючи місто майбутнього.
А ось, на якій планеті побудоване місто кожного, залишиться секретом, який не вийде за межі онлайн-зібрання 😉

На уроках курсу «Я досліджую світ» учні 2-А класу вивчали ознаки та прикмети весни. Для того, щоб побачити, почути та відчути прихід весни вони вирушили у парк на екскурсію. Але під час екскурсії діти дослідили не тільки зміни, які відбуваються в природі навесні, а і сутність дії множення, з якою тільки ознайомилися на уроках математики.
А ще цікаво та весело провели час, спілкуючись з однокласниками!
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Щоб ми сьогодні милувалися красою художнього розпису, майстри і майстрині з минулого передали техніку петриківського розпису. Тепер цю техніку опановують учні 3-А класу. Навіщо? Щоб передати майбутнім поколінням.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
У всьому світі існує проблема недостачі прісної води. Це питання розглядали учні 4 – А класу на уроці “Я досліджую світ”.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Проєктна діяльність на уроках української мови допомагає здобувачам освіти глибше розуміти мову, розвиває вміння використовувати її в практичних ситуаціях та стимулює їх творчість та дослідницький підхід. Тому під час вивчення теми “Правопис складних прикметників” учні та учениці 6 – х класів, використовуючи застосунок “Canva”, працювали над проєктом – укладанням мінісловника зі словами відповідної орфограми.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
На уроці української літератури в 9-х класах під час вивчення поеми «Сон» учні працювали над розвитком своєї читацької компетентності, що містить у собі не лише вміння читати, а й розуміти, критично оцінювати прочитане, робити вибір важливої інформації. Прочитавши поему, учні складали порівняльну цитатну характеристику життя пригнобленого люду в російській імперії часів Шевченка та царів, вельмож і можновладців. За бажанням могли проявити свою креативність під час виконання завдання.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Учні Миколаївської гімназії №52 14 березня долучилися до святкування Міжнародного Дня числа «Пі»
14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає одне із самих незвичних, неофіційних свят – Міжнародний день числа „Пі”
Число Пі справді дивовижне, загадкове і магічне число! Учені-математики із захопленням говорять про нього вже більше 4 тисячоліть.
В написанні дата виглядає як 3.14 (3 місяць 14 число) звідси і пояснення, чому саме в цей день відзначається це свято.
Для учнів 7 і 8 класів було проведено тематичні уроки під час яких учні ознайомилися з історію цього свята та його традиціями, дізналися цікаві факти про число Пі, прослухали мелодію числа «Пі» у виконанні Девіда Макдональда, дізналися про рекорди у запам’ятовуванні десяткових знаків числа «Пі».
Під час уроку учні виконали практичне завдання: за допомогою стрічки та лінійки виміряли довжину кола та його діаметр. Обчисливши відношення довжини кола до його діаметра отримали значення, що дорівнюють числу ПІ.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках


Сьогодні на уроці математики у 3-Б класі ми досліджували цікаву тему – сімейний бюджет!
Дізналися, що таке бюджет, з яких частин він складається (доходи та витрати), а також на що витрачаються гроші в сім’ї.
Разом складали список можливих доходів та витрат, обговорювали, як можна заощадити гроші, та навіть спробували скласти простий бюджет на тиждень!
Це було дуже цікаво та корисно!
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Сенкан – це один з найдієвіших навчальних прийомів, який дуже подобається учням 3-А класу. Це стратегія розвитку критичного мислення, з допомогою якої можна спонукати учнів розмірковувати над новою темою, систематизувати, закріпити й узагальнити набуті знання.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Учні 4 – А класу на уроках літературного читання ознайомилися з життям і творчістю Леоніда Глібова. Жива, багата мова, легкість діалогів та дотепність байок зробили їх популярними серед дітей і дорослих. Підсумок роботи над розділом “Байки”- інсценізація байки “Зозуля і півень.”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Сьогодні учні 3-Б класу познайомилися з жанром байки, дізналися хто такі байкарі, що таке мораль байки і як її відшукати. Читаючи запропоновані байки Леоніда Глібова, вчилися аналізувати їх, порівнювати події твору з нашими реальними життєвими ситуаціями та вчилися виходити з різних життєвих перешкод мудро і розсудливо.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

На уроці української літератури учні 7-А класу почали вивчення творчості сучасної української письменниці М. Павленко із нестандартного знайомства , запросивши її віртуально у свій клас на урок. Для цього діти переглянули відеорозповідь письменниці про себе, про свої захоплення й уподобання, про сильні і слабкі сторони своєї особистості, про своїх улюблених героїв.
Накопичивши під час знайомства чимало потрібної інформації про героїню, учні разом створили її живий портрет, традиційно використавши застосунок «Канва».
Так вони розвивають свої інформаційно – комунікаційні навички, вміння аналізувати, систематизувати, встановлювати смислові зв’язки, логічно вибудовувати думки тощо.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Минулого тижня учні 6 класу здійснили віртуальну мандрівку природними пам’ятками України, дізналися про унікальні місця нашої держави, що вражають масштабами і красою.
А також діти спробували себе в ролі туристичних агентів. Вони працювали над проєктом – створенням рекламної брошури для туристів- іноземців у редакторі Canva, у якій розповідали про природні туристичні принади України. Робота над проєктом сприяла розвитку цифрової компетентності учнів, усного мовлення та розширенню словникового запасу учнів.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#мійпредметнайкращий
Уроки англійської мови можуть бути захопливими для учнів будь-якого віку. Наприклад, учні четвертих класів досліджували світ динозаврів. Завдяки цим урокам діти мали змогу розширити свій словниковий запас, навчилися описувати та порівнювати різні види динозаврів, а також розвивати навички говоріння. Результатом стали такі чудові проєкти учнів, присвячені світу динозаврів
Вивчання складних іменників на уроках англійської мови для учнів 6 класу може бути цікавим та корисним досвідом. Складні іменники – це іменники, що складаються з двох чи більше слів, які утворюють одне поняття. Навчання цього аспекту мови допоможе учням розуміти і використовувати складні іменники в англійській мові, що є важливим для поглиблення їхніх знань та вмінь.
У 3-Б класі панувала атмосфера захоплення та цікавості. Урок “Я досліджую світ” обіцяв бути неймовірно захоплюючим, адже тема звучала привабливо: “Які тварини живуть на луках, у степах і водоймах?”.
Діти з радістю поділилися своїми знаннями про мешканців луків. Розповіді дітей були доповнені цікавими фактами та барвистими ілюстраціями. Дізналися про те, як тварини луків пристосувалися до життя у цій місцевості, що вони їдять, як будують свої домівки.
Далі подорожували– у безкраї степи. Дізналися про тварин, які живуть у цьому спекотному та посушливому місці. Учні з цікавістю слухали та розповідали про свої дослідження.
На завершення уроку занурилися у дивовижний світ водойм,переглянули фільм про різноманітних риб, жаб, черепах, водоплавних птахів, які населяють річки, озера та моря.
Урок “Я досліджую світ” промайнув, мов веселка. Діти отримали багато нових знань, цікавих фактів та вражень. З нетерпінням чекають наступних уроків, щоб дослідити інші таємниці природи.#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Цвіт верби – зворушливе диво природи. Її пухнасті котики – вражаючий символ оновлення життя. Кажуть у народі: зацвіла верба – весна прийшла.
Учні 1-Б класу із задоволенням виготовили комбіновану аплікацію з паперу та вати “Вербові котики”.
Своїми роботами першокласники нагадують: шануйте і бережіть вербу як живу пам’ять спорідненості поколінь та віщуна весни і тепла.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Природничі науки. 6 клас.
Довготривале дослідження.
«Вирощування бобової рослини»
Як виростити найбільшу рослину? Який склад ґрунту буде найкращим для рослини? Який режим поливу і освітлення буде оптимальним?
Висловлюємо свої передбачення чи гіпотези щодо умов зростання рослини, плануємо свою діяльність, садимо рослину, забезпечуємо їй визначені умови, спостерігаємо за ростом рослини, фіксуємо дані спостережень у журналі спостережень і за допомогою цифрової камери.
На всі ці питання учні 6-А та 6-Б класу намагалися відповісти в ході своїх досліджень вдома, виконуючи довготривале дослідження “Вирощування бобової рослини”
Учні пророщували, садили, поливали, доглядали, фотографували, описували зміни своїх маленьких улюбленців – паростків.
А що з цього вийшло – пропонуємо переглянути презентацію.
#Миколаївськагімназія52
#Інклюзивнаосвіта
#якіснаосвіта
https://www.canva.com/design/DAF_GgXS3kA/QVME8Ii4GMJgdM081_tiSQ/watch?utm_content=DAF_GgXS3kA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor

Кулінарні таланти учнів часто приховані, але залишаються незабутніми, коли ми даємо їм шанс засяяти. Під час вивчення теми “Приготування їжі” учень 7-А класу Могилевець Семен приготував настільки просту і водночас смачну страву, що навіть професійні кухарі б не встояли! Цей досвід показує, наскільки важливо давати учням можливість розвивати свої таланти в усіх сферах життя!

Слався, Кобзарю великий! Світлом твоїх слів просвітились серця мільйонів. Пам’ятаймо та шануймо спадок великого поета, який назавжди залишився в наших серцях і душах. Хай живе слово, що в серці українському вічно живе
ІНФОРМАТИКА
З учнями 6-х класів випробовували нові інструменти створюючи анімовану листівку для привітання своїх найближчих представниць жіночої статі.
З допомогою сервісу cutout.pro оживляли фото, додавали його до Canva-анімація, накладали мелодію та підкреслили динаміку тематичними елементами.
Рерультат перевершив оцікування
ЗІ СВЯТОМ, ЛЮБІ ЖІНКИ! 🌷🌷🌷З 8 БЕРЕЗНЯ!
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Міжнародний день рідної мови! Красування пролісків і барвінків! 210-та річниця від Дня народження Тараса Шевченка – Серця і Душі української нації. Чудові приводи збагатити світогляд з історії та культури свого народу,екології й природоохоронної діяльності, відшліфувати практичні навички володіння мовою,поліпшити осмислення навчального матеріалу учнями.Так, весняного тижня був проведений урок в інклюзивному 1-А класі з елементами міжпредметного зв’язку “Як моє життя пов’язане з природою”. Діти дізналися про цікавий факт: сови-сипухи,занесені до Червоної Книги України, повернулися на північ Одеської області. Провели спостереження,переглянувши відеопрезентацію, створили аплікацію разом з асистентом вчителя й учнем з ООП. Дитина зрозуміла цінність природи для життя людини; робота з ватними дисками й ножицями сприяла розвитку дрібної моторики й центру мовлення (розвитку зв’язного мовлення).
#Миколаївськагімназія52
#Інклюзивнаосвіта
#якіснаосвіта
У цей весняний день є нагода привітати мам і бабусь. Учні 2-А класу на уроці з курсу “Дизайн та технології” вирішили виготовити букети для своїх найрідніших жінок.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Учні 5-Б класу, взяли участь у вікторині “Чи знаєш ти Шевченка?”.
Завдяки цікавим запитанням та захоплюючим завданням п’ятикласники не лише перевірили свої знання про життя та творчість Великого Кобзаря, але й відкрили для себе нові грані його особистості та глибину його творів.
Діти з радістю декламували вірші Шевченка, ділилися своїми враженнями від його картин, змагалися за право дати першим правильну відповідь.
Завдяки цій вікторині п’ятикласники зрозуміли, що Шевченко – це не просто поет, це символ української душі, борець за волю та справедливість. Його твори – це безцінний скарб, який ми повинні берегти та шанувати.
#210Шевченко
#Миколаївькагімназія52

Учні 5-А та 5-Б класів на уроці природничих наук досліджували та вивчали електричне коло та його елементи. 💡🧲 Здивувались, як працюють важливі складові електричних систем. Вивчали, як взаємодіють його елементи та як можна використовувати ці знання в повсякденному житті. 😊🔧Це було захопливе відкриття у світі електрики!
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”
#Миколаївська гімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Урок читання у 2-А класі. Робота з дитячою книгою.
На уроці учні познайомилися із книгою Оксани Іваненко “Маленьким про великого Тараса” і дізналися цікаві факти про дитинство маленького Тараса.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Сучасники називають “Кобзар” Тараса Шевченка Книгою Правди.
У ній зібрані найвідоміші вислови поета – афоризми. Учні 6 – х та 7 – Б класів, використовуючи застосунок «Canva» і гортаючи сторінки «Кобзаря», творчо представили крилаті вислови поета, які найбільше їх вразили, запам’яталися, змусили замислитися над важливими проблемами сьогодення.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
5ті класи.
Інформатика.
Тема: Пошук інформації в Інтернеті
В процесі реалізації мети уроку учні знайдену інформацію зашифровували різними способами:
улюблену поезію Кобзаря – у хмари слів;
ілюстрації до творів Тараса Григоровича – у інтерактивні пазли;
цікаві факти біографії та історичні згадки – у QR-коди.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Так практична частина уроку стала присвятою річниці народження поета.
#happypaw
#НЕНЦ
Вірш «Шлях безпритульного хвостика додому»- робота учня 7-А класу Могилевця Семена у рамках участі у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин», який організований Миколаївським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.
На початку уроку біології під час вивчення теми “Органи чуття тварин” ,був презентований цей особистий витвір перед учнями класу, чуттєво розкривши мету уроку.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта

Тарасу Шевченку було заборонено писати вірші, але він все одно писав їх про свою Україну, про її людей. Свої вірші поет записував у невеличкі книжечки чи шматки паперу і ховав їх у чоботи за халявою, тому книжечки називалися захалявні.
Учні 3- А класу спробували виготовити аналоги тих книг, в яких поет потайки писав на засланні.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

На уроці літературного читання учні 4 – А класу вчилися складати анотацію до улюбленого твору. Інтегрований урок літературного читання і образотворчого мистецтва пройшов дуже плідно. Учні зробили рекламу улюбленій книзі ( твору). Діти зрозуміли, що правильно складена анотація приверне увагу до себе нових читачів.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Розвиток творчих здібностей, критичного мислення – запорука успіху в дорослому житті. На уроках української літератури в 9-х класах учні не рідко отримують можливість проявляти свою креативність. Так, вивчивши поезію Д. Кременя “Тарасова верба”, вони створили постери твору. Подібна літературна реклама є не лише проявом вмінь і здібностей учнів, а й своєрідним закликом до прочитання твору, оскільки вдало підібрані ілюстрації, створені символи, влучно вибрані цитати заохочують інших взяти до рук твір, розібратися, про що в ньому йдеться..
Освітній проєкт” Мій предмет найкращий”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Чи добре знаєте ви поезію Шевченка? Таке запитання може задати собі кожен і перевірити свої знання за ребусами, створеними учнями 7-А класу у груповому проєкті за допомогою застосунку “Ребус 1” у рамках Шевченківського тижня.
#210річницяШевченка
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта

9 березня виповнюється 210 років від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Учні 6 – х класів Миколаївської гімназії №52 взяли участь у вікторині – грі “Шевченко від А до Я”, що містить опис букв та їх зв’язок з життям та творчістю поета. Школярі та школярки переглянули відеопоезії, дізналися цікаві факти про Великого кобзаря.
Освітній проєкт “Мій предмет найкращий”
#210річницяШевченка
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта

Освітній проект “Мій предмет-найкращий”. Українська мова.Дослідження.
Уявіть собі, що ви йдете вулицею і бачите яскраву рекламну вивіску. Ви зупиняєтеся, щоб прочитати текст, але одразу ж спотикаєтеся об орфографічну помилку. Яке враження це на вас справляє? Чи змушує вас це задуматися про якість продукту або послуги, що рекламується?
Вивчаючи тему “Орфографічна помилка”, учні 5-А та 5-Б класів взяли участь у мовному дослідженні “Орфографічні помилки в рекламі та оголошеннях”.
Озброївшись словниками та пильним поглядом, юні дослідники вирушили на полювання за помилками. Учні знаходили рекламні оголошення з різних джерел (телебачення, Інтернет, друковані ЗМІ) та аналізували їх на наявність орфографічних помилок.
Орфографічні помилки в рекламі – це поширена проблема, яка може мати негативні наслідки.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Проєкт”Мій предмет найкращій”… Відкрився портал з минулого і до нас завітала непрохана гостя… Так почався урок в 5 класі за темою “Ляльковий театр” Учні з задоволенням створили історію пригод театрального лялькового персонажу за методом Сторітелінгу. Співали пісні, малювали тезіси висловлювань, що для кожного означає поняття “Ляльковий театр”, де закріпили їх на дошці”Padlet” А коли портал почався закриватись – і Баба-Яга стала повертатись в минуле, то діти бажали їй та всім казковим персонажам – миру та добра!
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”. Географія.
Коли людина стає туристом, вона починає пізнавати світ не з картинки телевізора, а через себе. Вона може спілкуватися з іншими народами, бачити їх культуру, пробувати їжу, слухати колоритні пісні і насолоджуватися пам’ятками. Це дозволяє легше зіставляти різні точки зору, ставати більш терпимою і доброзичливою.
Вважається, що слово «туризм» з’явилось у Франції в XVIII столітті. В перекладі воно означає щось на кшталт «мандрівка заради задоволення». А популяризував його Стендаль, який у 1838 році видав книжку «Спогади туриста» (Memoires d’un touriste). Основне завдання туристської мандрівки — сприяння активному відпочинку, зміцнення здоров’я, , пошук реліквій слави нашого народу, огляд визначних туристсько-екскурсійних об’єктів тощо .
Учениця 9-А класу, Федкевич Вікторія, запрошує вас у захоплюючу подорож до одного з найунікальніших місць на планеті – Мертвого моря!
Чому варто відвідати Мертве море?
Неймовірні пейзажі: Мертве море оточене мальовничими пустельними горами, які створюють незабутні краєвиди.
Цілющі властивості: Вода Мертвого моря містить високу концентрацію солей та мінералів, які мають лікувальний ефект для шкіри та організму в цілому.
Незвичайний досвід: Ви зможете відчути на собі унікальне відчуття невагомості, адже вода Мертвого моря настільки солона, що виштовхує тіло на поверхню.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”. Географія. Дослідження.
Земля, на якій ми живемо, сповнена таємниць. Її глибини, приховувані від очей, манять дослідників протягом століть. Що ж криється під товщею земної кори? Які скарби та знання таяться в її надрах?
Вивчення земних надр – це не просто цікавість. Це ключ до розуміння історії нашої планети, її еволюції та ресурсів.
Учениця 9-А класу, Голубєва Марина провела дослідження “Таємниці надр Землі”.
Дослідження надр Землі – це складний та динамічний процес, який потребує постійного вдосконалення методів та технологій.
Вивчення таємниць земних надр має не лише наукове, а й практичне значення, адже дозволяє краще зрозуміти нашу планету та використовувати її ресурси раціонально.
Знання про будову земних надр також важливі для пошуку корисних копалин, таких як нафта, газ, руди чорних і кольорових металів.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках


У 5б класі на уроці математики перед вивченням нової теми , учні ще раз виконали експеримент про звичайні дроби та продемонстрували на практиці. Було захопливо та пізнавально.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Написання ФАНФІКІВ для учнів та учениць – це не лише проба пера, а вияв індивідуальності, натхненна й наполеглива праця над словом, можливість виявити фантазію, дати простір уяві, висловити не лише особисту позицію, думки, а й спричинені художнім твором емоції та переживання. Учні та учениці 8 – А класу, вивчаючи повість Михайла Коцюбинського «Дорогою ціною», фантазували, яким могло бути життя головного персонажа Остапа Мандрики після смерті коханої Соломії.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
5-А клас пропонує приєднатися до першої весняної розминки.
З першим днем весни всіх!
Будьте здорові! 👍
😉🤗🤩😍😂🥳😆😅😄
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Тісто — на диво пластичний матеріал для ліплення різних фігур і композицій: ніжний, м’який, на відміну від звичайного пластиліну, не забруднює рук. В цьому переконалися другокласники на уроці курсу «Дизайн та технології». Кожен із них виліпив свою рибку, а дехто зупинитися не зміг і створив свій власний акваріум.
Весело і цікаво пройшов наш урок! Учні не тільки навчилися працювати із солоним тістом, а й одержали задоволення від своєї роботи.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Під час проведення рольової гри на уроках української літератури учні та учениці мають можливість зіграти іншу людину. Рольова гра «Інтерв’ю з письменником» дає можливість краще зрозуміти життєві принципи майстрів художнього слова, знайти підтекст їхніх творів. Такі уроки захоплюють своєю святковістю, атмосферою театру, можливістю проявити творчість.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Продовжуючи вивчення теми “Тиск “ з учнями 7-А класу занурилися в тему “Атмосферний тиск”!
Юні дослідникам проводили цікаві експерименти, які розкрили таємниці тиску в атмосфері. Найважливіше – учні не просто виконували досліди, але і самі робили висновки. 🧠👩‍🔬👨‍🔬
Результати досліджень не лише підтвердили дію атмосферного тиску, а й залишили всіх враженими від магії науки! 🌈🌟 Сьогодні ми вивчаємо світ навколо не лише з книг, але і з власного досвіду!
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Учні 5-А на уроці математики під час вивчення теми “Звичайні дроби” : дізналися багато корисного, розв’язували цікаві вправи, досліджували.
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”. Геометрія
Навколо нас є багато предметів, які нагадують геометричну фігуру – трикутник. На підсумковий урок геометрії з теми “Трикутники” учні 7А і 7Б класів підготували цікаві презентації “Трикутники навколо нас”.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках


Ви любите малювати? А розфарбовувати? Учні шостих класів – так! На уроках математики також можна малювати, повторюючи при цьому правила виконання арифметичних дій з раціональними числами. Математичні розмальовки дають змогу не тільки закріпити знання правил, а й активізують розумову діяльність, розвивають дрібну моторику.
Освітній проект “Мій предмет-найкращий”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках


Освітній проект “Мій предмет-найкращий”. Алгебра
Під час вивчення теми “Арифметична прогресія”, учні 9-Б класу підготували цікаві презентації “Де використовують арифметичну прогресію у повсякденному житті”…
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Учні 4- Б класу на уроці літературного читання ознайомились із творчістю відомого байкаря Л.Глібова. Діти навчилися складати асоціативний кущ характеристики дійових осіб байки ” Зозуля і півень”, а також створили чудові ілюстрації до твору.
Освітній проект ” Мій предмет- найкращий”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Учні 1 – А класу всіх вітають з першим днем весни. 1 березня провели тематичний день “Весна красна”. Спостерігали за пробудженням живої природи, малювали і робили аплікацію “Вербові котики”, готували букет весняних тюльпанів для мами, ознайомилися з пісеньками веснянками, гаївками, закличками, заспівали “Вийди, вийди, сонечко…”, подарували весні її портрет.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Ви знаєте, як зробити веселку вдома? Учні 1 – А класу вам покажуть.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Вивчаючи тему ” Форми земної поверхні – рельєф”, учні 4 – А класу працювали з фізичною картою України, досліджували великі форми рельєфу Землі, здійснили віртуальний політ на фантастичному літальному апараті над поверхнею нашої країни.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

На уроці української літератури за поезією В. Симоненка “Гей, нові Колумби і Магеллани” учні 7-А класу вчилися проявляти свої творчі здібності.
Група учнів, використовуючи застосунок “Канва” і запропоновану історичну довідку, створила візитівку твору з загадкою, за якою учні визначали про що йтиметься в поезії, з якою вони будуть працювати на уроці.
Проаналізувавши поезію, склали слогани, які передавали б ідею твору, основну думку.
Удома учні завершили творчий процес, створивши мотиватори за змістом поезії.
Освітній проєкт”Мій предмет найкращий”
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
На узагальнювальному уроці української мови з теми “Дієприслівник” учні 7-А класу під час систематизації вивченого матеріалу створили інтелект-карту, використавши зручний онлайн-сервіс “Сacoo”.
https://cacoo.com/diagrams/MCFTcjDBfbtxhA5H/E9E17
Освітній проєкт”Мій предмет найкращий”.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
У п’ятому класі школярі продовжують знайомитися з різними типами мовлення, одним з яких є роздум.
Вивчення теми “Особливості будови елементарного роздуму” дає можливість дослідити, як діти формулюють та обґрунтовують свої думки, міркуючи над складними питаннями. Розуміння структури роздуму та вміння його будувати допомагає учням чітко й логічно висловлювати свої думки, аргументувати свою позицію, а також критично оцінювати думки інших.
Учні 5-А та 5-Б класу мали можливість висловити власні роздуми над питанням: «Що робить людину щасливою?»
У своїх роздумах учні ділилися своїми думками про те, що робить їх щасливими. Деякі з них вважали, що щастя – це мати багато друзів, інші – що це бути здоровим і жити в мирній країні. Їхні міркування, сповнені щирості та безпосередності. Ці дитячі роздуми свідчать про те, що щастя – це багатогранне поняття. Для кожної людини воно має своє значення. Важливо вміти цінувати прості радощі життя, берегти стосунки з близькими людьми, знаходити сенс у своїй діяльності та допомагати іншим.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
На уроці української літератури в 7-А класі під час вивчення поезії В. Симоненка “Ти знаєш, що ти людина” завдяки прийому “Я так думаю” на онлайн-дошці “Jamboard” учні вчаться визначати свою позицію щодо суперечливого питання, формулювати аргументи на її захист, сприймати й оцінювати аргументи інших сторін, робити висновок.
https://jamboard.google.com/…/1Ct8v1ewg3EuRtSdV…/edit…
Освітній проєкт “Мій предмет найкращий”.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Декілька тижнів тому учні 6 класу вивчали тему “Здоров’я”. На одному з уроків ми звернули увагу на деякі типові проблеми зі здоров’ям, з якими можуть стикатися люди, а також попрактикувались у наданні корисних поради щодо збереження та покращення здоров’я і фізичної форми.
Освітній проєкти”Мій предмет найкращій”. Географія.
Екваторіальні ліси Африки – це справжня перлина континенту. Цей дивовижний куточок планети вражає своєю багатою флорою та фауною, пишною зеленню та неймовірними звуками джунглів.
Учениця 7 – Б класу Баран Єлизавета запрошує вирушити в уявну подорож до вологих екваторіальних лісів Африки.
Відкрийте для себе дивовижні пейзажі:
Уявіть: безкрайні зелені простори, де величні дерева сягають у небо, а пишні ліани обвивають їх стовбури.
Відчуйте: вологість повітря, насичене ароматами квітів та трав.
Пориньте: у тишу лісу, де лише іноді лунають звуки птахів та тварин.
Познайомтеся з унікальними мешканцями екваторіального лісу:
Спостерігайте: за грайливими мавпами, що гойдаються на ліанах.
Почуйте: грізне ричання леопарда, що чатує у заростях.
Відкрийте для себе: дивовижних птахів з яскравим пір’ям, що переливаються на сонці.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Освітній проєкти”Мій предмет найкращій”. Географія.
На уроках географії учні 8 – х класів вивчають тему ” Ґрунти України “.
Словосполучення ” український чорнозем ” стало у світі синонімом якісних , родючих , високопродуктивних земель . Дійсно , чорноземів в Україні дуже багато, особливо у порівнянні з іншими країнами , але цілком зрозуміло , не всі ґрунти України є чорноземами .
Учениця 8-А класу Шаповалова Катерина провела дослідження на тему “Ґрунти Миколаївщини”. У цій роботі вона описує основні типи ґрунтів, що зустрічаються в Миколаївській області, а також їхні характеристики та поширення. Вивчення ґрунтів Миколаївщини є актуальним завданням, адже знання про їхні типи, характеристики та поширення дають можливість раціонально використовувати земельні ресурси, підвищувати їх родючість та охороняти їх.
Ґрунти Миколаївщини є важливим природним ресурсом, який потребує бережливого ставлення. Збереження родючості ґрунтів – це запорука продовольчої безпеки нашого краю.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Освітній проєкти”Мій предмет найкращій”. Географія.
Рослинність України справді різноманітна та багата. Проте, на жаль, господарська діяльність людини істотно змінила її. Нищівне вирубування лісів, необдумане осушення боліт і річкових заплав, надмірне розорювання степових ділянок – все це призводить до збіднення і знищення рослинних угруповань, а також зникнення багатьох видів рослин.
Учениця 8-А класу Шаповалова Катерина у своїй роботі “Рослинні угруповання поширені в Миколаївській області, які занесені до Червоної книги” дослідила рідкісні та зникаючі види рослин Миколаївщини, які потребують особливої охорони. Вона описала їхні місця поширення, а також запропонувала заходи для їх збереження та відтворення.
Збереження рідкісних та зникаючих видів рослин – це наше спільне завдання. Ми повинні берегти та охороняти природу, адже вона – наш дім, і від нас залежить, яким він буде для майбутніх поколінь.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Однією з цілей НУШ є поширення фізичної активності на уроках – кілька хвилин руханки допомагають дітям зняти напруження, розслабитись, перемкнути увагу, підняти настрій. Особливо це актуально під час освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання. Тому на уроці української мови в 7 – Б класі під час вивчення теми «Правопис – Н та – НН – у прислівниках» було проведено ЛІНГВІСТИЧНУ РУХАНКУ, яка допомогла не тільки покращити самопочуття учнів та учениць, а й сприяла кращому усвідомленню нового навчального матеріалу: виконуючи певні рухи, діти міркували, де вживається -Н- або -НН- у прислівниках.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Сучасна освіта неможлива без засобів масової комунікації й інформаційних технологій. Інформаційна насиченість сучасного світу вимагає ефективних форм візуалізації для полегшення сприйняття матеріалу. Щоб навчання було цікавим та захоплюючим на уроках у початковій школі можна використовувати комікси. Вони не лише навчають, а й розвивають творчість, креативне мислення.
На уроці читання учні 2-А класу проявили власну фантазію і спробували створити свої комікси. А дехто пригадав урок інформатики і створив комікс за допомогою графічного редактора Tux Paint.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Сьогодні на уроці математики у 3-Б класі МГ 52 учні вчилися “Додавати і віднімати числа трьома способами”.
Діти були активними та зацікавленими.
Вони з радістю брали участь у всіх завданнях . Також
вчилися працювати з циркулем на онлайн-дошці.
Урок пройшов весело та продуктивно.#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта

Учні 4 – А класу на уроці розвитку зв’язного мовлення писали переказ тексту про дружбу двох хлопчиків. Висловлювали свою оцінку поведінки героїв. Зробили висновок: “Якщо друг у тебе є, життя радісним стає,. Разом можна все зробити, тож без друга не прожити!
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках

Освітній проєкт”Мій предмет найкращій”.
Учні 6 класів активно взяли участь на уроці з” Образотворчого мистецтва”,за темою”Пейзаж” та “Анімалістичний жанр”,де грали ,розгадували ребуси,художні картки за темами,а головне проявили творчі здібності і створили чудові малюнки в стилі живопису,графіці та комп’ютерній графіці-де закріпили їх на дошці “Padlet”

На уроках української літератури, під час вивчення біографії письменника , прийнято зупинятися на фактах, які краще показують його як митця: поета, прозаїка чи драматурга. Але кожен письменник- то, перш за все, людина зі своїми уподобаннями, почуттями, слабкостями, захопленнями. Знаючи їх, можна краще зрозуміти і його твори, що вивчаються.
Так, з цією метою учні 9-х класів готують групові проєкти, відшукуючи маловідомі факти про особистість письменника.
Використовувати меми в освіті не тільки можна, але й потрібно. Вони є ефективним і креативним доповненням до уроків української мови та літератури, допомагають учням краще запам’ятати навчальний матеріал. Саме завдяки мемам учні 6 – х класів під час вивчення теми «Групи прикметників за значенням» навчилися розрізняти якісні, відносні й присвійні прикметники.
Освітній проєкт “Мій предмет найкращий”.
М’який знак – це не просто літера. Це частина української мови, яка робить її багатшою, красивішою та мелодійнішою. М’який знак, дійсно, дуже цікавий! Він несе в собі багато таємниць, які намагалися розкрити учні 5-А та 5-Б, вивчаючи тему з української мови «Уживання м’якого знака».
Учні продемонстрували високий рівень креативності та критичного мислення, а також знання правил української мови, створивши пізнавальні презентації, комікси, казки, акро-вірші, ребуси, ілюстрації про чарівний “М’який знак”.
Творчі завдання допомогли учням краще зрозуміти тему “Уживання м’якого знака” та зробити процес навчання більш цікавим та захоплюючим.
21 лютого представники всіх націй відзначають Міжнародний день рідної мови. Адже мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. До відзначення цього свята також долучилися учні та учениці 8 – А класу Миколаївської гімназії №52.
Винахідливість, допитливість, креативність стали в нагоді восьмикласникам та восьмикласницям під час проведення мовного квесту «Стежками рідної мови». Робота сприяла розвитку дослідницьких навичок учнів та розширенню їхнього кругозору.
На уроці “Дизайн і технології” учні 1 – А класу ознайомилися з професією художника-дизайнера і спробували створити нові смайлики: мудрі, як сова, патріотичні, різнокольорові, чарівні, казкові.
Після вивчення повісті М. Гоголя “Тарас Бульба” учні 9-х класів створили буктрейлери для майбутніх читачів твору, заінтригувавши сюжетом твору, проблемними запитаннями, на які можна знайти відповіді, тільки прочитавши твір, кадрами з однойменного кінофільму.
Виконуючи таке завдання, учні вчаться орієнтуватися в різних джерелах інформації, планувати, аналізувати, оцінювати, демонструвати свою життєву позицію і дотримуватися правил академічної доброчесності.
Освітній проєкт”Мій предмет найкращий”.
Навички само- і взаємооцінювання, а також виразного читання поетичних творів учні 7-А класу розвивають на уроках української літератури , беручи участь у конкурсах на кращого декламатора програмових творів українських поетів. Для цього в ютубі створюється плейлист, переглядаючи який, учні можуть віддати свою вподобайку будь-якому виконавцю, який, на їхню думку, гарно продекламував поезію.
Останній оголошений конкурс на кращого читця поезії Ліни Костенко “Крила”.
Знання і вміння, отримані на уроках української мови та літератури, учні 7-А класу використовують в позаурочній діяльності під час участі в творчих конкурсах різноманітного спрямування.
Освітній проєкт “Мій предмет найкращий”
Сьогодні учні 3–А на уроці літературного читання під час вивчення теми «Медіавіконце: афіша вистави» спробували створити в нашому класі театральну атмосферу. Вони уявили себе художниками і виготовили афішу до п’єси-казки «Стрімкий, як вітер», яку вивчали напередодні. Творча робота дуже захопила дітей і кожен з «митців» ще більше закохався в театр.
Протягом свого життя ми постійно зустрічаємось з дробами.
І під час вивчення теми «Звичайні дроби», учні 5-Б класу показали це на практиці. І довели, що їх можна використовувати не лише на уроці математики , а й в промисловості: для приготування кулінарних страв (приготування гамбургеру), у харчовій промисловості, для виготовлення сплавів у чорній і кольоровій металургії, для виготовлення ліків у фармакології; на уроках української мови «Числівники» (половина (1/2), третина (1/3), чверть (1/4), півтора (карбованця, відра), півтори (тисячі), півтораста.).
Дивись результат…
Під час віртуальної подорожі Японією учні 4 – А класу дізналися про рослинний символ Японії- сакуру. Одноголосно вирішили скласти сенкан до рослинних символів України. А познайомившись з традиційним костюмом японців, запропонували скласти сенкан про вишиванку. Складаючи сенкан повторили частини мови і склали їх ” Візитівки”.Поділимось у слідуючих новинах.
Освітній проєкт ” Мій предмет найкращий”. На уроках англійської мови учні 4а знайомляться
із найкращими зразками класики світової літератури.Читаємо “Робінзон Крузо” Даніеля Дефо. Це сприяє розвитку читацької компетентності учнів, збагачує словниковий запас учнів розвиває уяву , а також усне мовлення. #Миколаївськанімназія52 #якіснаосвіта
Як правильно написати відгук про прочитану книгу? Це питання ставлять собі всі школярі, які отримали завдання описати свої враження про той чи інший літературний твір.
Учні 4 – А класу Миколаївської гімназії №52 залюбки читають і діляться своїми враженнями від прочитаного.
На уроці “Дизайн і технології” першокласники Миколавської гімназії № 52 зробили святкові сердечки до Дня закоханих
Впродовж всього свого існування людство вдосконалювало своє життя. Кожен предмет, що знаходиться навколо нас – це диво науки і техніки. На уроках англійської мови дев’ятикласники закінчили вивчення теми “Наука і технічний прогрес”. Учням було запропоновано презентувати винаходи, які на їхню думку змінили світ назавжди.
#Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
На уроці української літератури за творчістю Л. Костенко в 7-А класі учні вчаться висловлювати свої почуття під час аналізу поезій в хмарах слів.
Освітній проєкт”Мій предмет найкращий”
Чи думав хтось, колись, що буде працювати на онлайн-дошці?.
Онлайн-дошка відіграє важливу роль у дистанційному навчанні учнів 3-Б классу МГ 52.Дозволяє вчителю демонструвати навчальні матеріали, такі як тексти, зображення, відео та інтерактивні вправи, у привабливий та інтерактивний спосіб.Робить уроки більш цікавими та захоплюючими.Надає учням можливість спілкуватися та співпрацювати один з одним, а також з учителем, у режимі реального часу. Дозволяє використовувати різноманітні інтерактивні інструменти, такі як віртуальні ручки, маркери та ластики, для спільного редагуваннявправи, малювання та виконання завдань.Підвищує рівень залучення та мотивації учнів до навчання. Доступна з будь-якого місця та в будь-який час, що робить навчання більш гнучким.
Дозволяє учням, які не можуть бути присутні на уроці через хворобу або інші причини, опрацювати матеріал в зручний для нього час. Зберігає записи уроків, до яких учні можуть отримати доступ згодом.Розвиває дрібну моторику та координацію рухів, коли учні пишуть або малюють на дошці.Сприяє розвитку когнітивних навичок, таких як критичне мислення, вирішення проблем та творчість. Допомагає учням краще зрозуміти складні поняття завдяки візуалізації та інтерактивності.Робить процес навчання більш цікавим та захоплюючим, що може допомогти підвищити успішність учнів#Миколаївськагімназія52
Чи можна зробити ближчими великі програмові твори української класичної літератури до сучасних дітей? Звичайно, що так. Щоб викликати цікавість семикласників та семикласниць до історичної повісті Івана Франка «Захар Беркут», на уроці української літератури у 7 – Б класі був використаний навчальний комікс. Завдяки йому школярам значно легше було сприймати інформацію, що підкріплена візуально, та набагато цікавіше здійснювати ідейно – тематичний аналіз твору.
Бути особистістю нелегко, але так важливо у наш непростий час. У цьому намагалися переконатися учні 7-А класу під час вивчення на уроці української літератури поезії Ліни Костенко “Кольорові миші”. Вони писали листи дівчинці Анні зі словами підтримки, подяки, захоплення її сміливістю.
Освітній проєкт “Мій предмет найкращий”
Урок “Я досліджую світ” у 4 – А класі за темою “Символи різних країн” Учні працювали у творчій лабораторії, досліджували, для чого кожній країні необхідні державні символи; які найпоширеніші символи на державних прапорах і гербах. Міркували і обговорювали : що означають символи “сонце”, “орел”, “змія”, “зірки”, “ведмідь”…Створили і намалювали герб Землі. Проєктували герб родини, школи.
Розвиток почуття патріотизму та відповідальності за майбутнє свого міста і держави; виховання любові до рідного Миколаєва – це важливі завдання, що є пріоритетними в освітньому процесі Миколаївської гімназії №52. Тому учні нашого закладу взяли активну участь у міському багатожанровому проєкті «Пазли історії. МИКОЛАЇВ НЕЗЛАМНИЙ». Учениця 6 – А класу Якібчук Тетяна висловила щиру любов до рідного міста в авторській поезії «На сторожі Миколаєва».
Весело і корисно ми провели урок курсу «Я досліджую світ». Сьогодні мої другокласники вчили сторони горизонту і як їх знайти на карті. Щоб краще запам’ятати назви сторін світу, вони самостійно виготовили підказку. І, користуючись нею, намалювали графічний диктант.
Освітній проєкт “Мій предмет найкращий” #Миколаївськагімназія52#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Миколаївська гімназія № 52 активно працює над патріотичним вихованням молоді, вихованням любові і дбайливого ставлення до рідного міста та залучає дітей до творчої діяльності. Так учні 7-А класу долучилися до багатожанрового проєкту
«Пазли історії. МИКОЛАЇВ НЕЗЛАМНИЙ» і взяли участь у літературному конкурсі з написання твору-роздуму «ЯКБИ Я БУВ МЕРОМ…».
Запрошуємо спільноту МГ №52 підтримати учасників своїми вподобайками на сторінках ютубу за покликанням у пості.
Робота Гаврищенко Маргарити
На минулому тижні відбувся захоплюючий урок у 6-А класі з теми “Поняття про ДНК”! 🧪 Учні дізналися, як передається інформація від батька та матері дитині. 💡 Ще й влаштували цікаву гру-дослідження “Хлопчик чи дівчинка!” 🚀 Всі залишились вражені новими відкриттями! 🌟 Освітній проєкт “Мій предмет найкращий”, #Миколаївськагімназія52
#якіснаосвіта
#дослідженнянауроках
Червона книга України очима дітей.
Учні 3-Б класу Миколаївської гімназії №52 створили кожен власну Червону книгу України про рослини. Цей проєкт став не просто черговим завданням, а справжньою подорожжю у світ природи, сповненною цікавих відкриттів та щирого бажання зберегти його красу.
Все почалося з уроків «Я досліджую світ», де діти вивчали тему “Рослини”. Захоплені різноманіттям флори України, учні захотіли дізнатися більше про рідкісні та зникаючі види.
Під час обговорення виникла ідея створити власну Червону книгу, де б описувалися рослини, що потребують нашої допомоги.
Взявшись за справу, юні дослідники з ентузіазмом почали збирати інформацію. Вони досліджували енциклопедії, наукові статті, інтернет-ресурси.
Кожна сторінка книги – це результат дитячої індивідуальної творчості. Діти власноруч малювали ілюстрації, описували особливості рослин, вказували причини їх зникнення та закликали до бережного ставлення до природи.
Створення Червоної книги стало для дітей не просто цікавим проєктом, а й важливим уроком відповідальності за довкілля.
Історія цих дітей – чудовий приклад того, як щирий інтерес до природи та небайдужість можуть перетворитися на реальні кроки до її збереження.
Їхній проєкт – це не просто дитяча забава, а справжній внесок у справу охорони природи, який надихає інших на свідоме та відповідальне ставлення до довкілля.
Історія моїх маленьких дослідників нагадує нам, що кожен з нас може зробити свій внесок у збереження природи.
Підтримуючи та заохочуючи подібні ініціативи, ми можемо виховати нове покоління відповідальних та небайдужих людей, які щиро дбають про довкілля.#Миколаївськагімназія52

Творчість – найважливіша складова успіху вчителя й учнів. Під час уроків української літератури талановиті учні Миколаївської гімназії №52 навчаються формувати свій характер, сміливо почувати себе успішним в соціумі, готуються до самостійного життя.


Учні 4 класу на уроці інформатики під час вивчення теми «Сторення анімації в програмі Sсrath» програмували цікаві проєкти

Анімація – швидкий показ малюнків, на яких форма та положення зображуваного об’єкта послідовно змінюються, внаслідок чого створюється враження, ніби об’єкт рухається.
Було пізнавальнно та захопливо .