ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

1 вересня 1979 року – з  цієї дати починається літопис
нової Миколаївської школи № 52, побудованої в мікрорайоні Ліски.

“…Неймовірна радість для дітвори – нова школа! З яким нетерпінням вони чекають зустрічі з нею! В день посадки деякі нетерплячі з’явились з квітами на шкільному подвір’ї ще з сьомої години ранку – на них здивовано дивилися будівельники,  які прийшли завершувати роботу на спортивному майданчику.

Чудовий подарунок підготували для дітей в Міжнародний рік дитини колективи Чорноморського суднобудівного заводу та СМУ “Промстрой-1”. Школа, яка народилася по вулиці Крилова, стала прикрасою всього мікрорайону. Велика, простора споруда стала привертати увагу кожного.

На урочистий мітинг, присвячений відкриттю школи-новобудівлі, прийшли будівельники, працівники ЧСЗ та батьки. У мітингу взяли участь Л.В. Кисличенко, А.Г. Болдирєв,  Ю.І. Макаров. Головний інженер ЧСЗ Ю.І. Макаров під звуки духового оркестру передав символічний ключ директору школи М.М. Андрієвському.  А тепер заглянемо в саму школу…”

з газети  “Южная правда”, 2 вересня 1979 року

№ 202 (16133)

З дня заснування закладу педагогічний колектив складав 68 працівників освіти. В школі навчалося 1600 учнів (у дві повні зміни). В паралелях було по 8 класів. Мова навчання – російська.

Першим директором середньої школи № 52 у 1979 році призначено Андрієвського Михайла Миколайовича – заслуженого вчителя України, якого було нагороджено медаллю «За добросовісний труд». Михайло Миколайович керував школою 23 роки, був господарем, наставником для колег та надавав знання учням на уроках математики, фізики, креслення, астрономії.

З 2000 року директором МЗОШ № 52 призначено Сергієнко Олену Василівну – вчителя-методиста, яку нагороджено грамотою Верховної Ради України. Олена Василівна працювала на цій посаді 19 років.

З 2019 року посаду директора Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 52 займає Ульянова Ірина Євгенівна, вчитель – методист, «Відмінник освіти», нагороджена грамотою Міністерства освіти та науки України.

В закладі  20 класів, в яких навчається  566 учнів, група подовженого дня.

Мова навчання-українська.

Адміністрація школи, педагогічний колектив керуються особистісно орієнтованим підходом до здібностей, нахилів кожного учня, створюючи умови для саморозвитку, самовдосконалення, самореалізації на основі національних та загальнолюдських цінностей.