Які математичні знання використовують архітектори у своїй практиці?

 
 ✌🏻Привіт-привіт! Вводимо нову рубрику – #ЦифрОсвіта, в якій будемо розповідати про важливість математики у різних сферах життя. Сподіваємось, це допоможе вчителям математики та батькам показати дітям важливість вивчення цариці наук.
💁🏻‍♀️ Поговоримо сьогодні про математику та архітектуру. Про важливість архітектури в житті людини навіть не потрібно говорити – просто оберніться. Міста та навіть селища, де ми народилися і живемо, скрізь оточені архітектурними спорудами та будівлями.
За кожною будівлею стоїть архітектор – вправний майстер і творець. Скрізь і всюди потрібні гарні спеціалісти-архітектори. Тим паче професія не втратить своєї актуальності у майбутньому та високо оплачується. Але для того, щоб бути майстром своєї справи, архітектор повинен мати сильні знання в математиці.
Які математичні знання використовують архітекторі у своїй практиці?
👉🏻 Перетворення одиниць. Вони знають, як розрахувати площі та перетворити їх з метра квадратного в гектар тощо.
👉🏻 Фігурний масштаб. На першому проектному завданні студента-архітектора потрібно скласти план у масштабі. А обчислення вимірювань креслення в масштабі вимагає знання перехресного множення. Все взаємопов’язане.
👉🏻 Пропорції. Це співвідношення між числами, і для їх розуміння потрібні знання з математики. Найвідомішим співвідношенням, яке широко застосовується в архітектурі, є Золотий перетин 1:1,618.
👉🏻 Створення кошторису. Це повний перелік усіх компонентів будівлі. Архітектори знають, як розрахувати периметри та площі, а потім – порахувати ціну на їх зведення.
Отже, #МатематикаВажлива для архітекторів!