Навчаємо дітей фінансової грамотності

 

Знання фінансової грамотності допомагає в дорослому житті приймати зважені рішення, швидко орієнтуватися у вирі фінансових можливостей, ефективно заощаджувати та інвестувати власні кошти. 

Відео, про те, як ми навчалися можна переглянути тут  ⇒ відео

 

 Що є основою фінансової грамотності для дітей? Що сюди відносять? 

Зрозуміло, що п’ятирічній дитині необов’язково знати, скільки Ви заробляєте і скільки грошей на вашому рахунку в банку. Але Ваші діти мали б, для прикладу, усвідомлювати, що банкомат видає гроші не просто так, а тому, що раніше Ви поклали їх на банківський рахунок.

 

 

 

 

 

 

 

А от Ваша 10-річна дитина повинна знати, що таке: валюта, кредит, відсотки, інфляція, податки, для чого працюють банки, які бувають види доходів. Крім того, дитина повинна усвідомлювати, що не всі речі можна купити відразу, чому частину грошей потрібно відкладати. Важливо розповісти про те, як і коли необхідно витрачати гроші, що потрібно купувати, а що – не варто. Таким чином і закладається фундамент “розумного” розпорядження грошима, а також уже з дитинства формуються навички управління грошима, фінансові навички.

Ваша 15-річна дитина повинна бути ознайомлена з такими поняттями як: інвестуванням, активи, пасиви, що таке акції, диверсифікація, страхування, вести облік доходів та витрат, знати різницю між поточним і накопичувальним рахунком, і т.д.


Author: mzzso65

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *