Світлиця

Щоб по-справжньому пізнати свій народ, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. І не тільки культуру, створену талановитими архітекторами, художниками, музикантами, письменниками, але й ту, яка впродовж багатьох століть творилася і плекалася в народному середовищі.
З цією метою у Миколаївській  загальноосвітній школі № 44 засновано етнографічний музей “Світлиця” на базі народознавчих, краєзнавчих та етнографічних джерел, зібраних з різних куточків нашої України.

Етнографічний музей для вчителів і учнів є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.
Тут проводяться відкриті виховні години на зразок “Нашому роду нема переводу”, “Моя земля – земля моїх батьків”, тут зустрічають гостей і проводяться екскурсії. Фонд музею налічує близько 100 експонатів, але історико-краєзнавча, пошукова, дослідницька робота учнівського та педагогічного колективу триває.
Заходячи до музею, ми бачимо прояв творчої наснаги народу, його досвіду, знань і художнього смаку. Наприклад, рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, хрестиків, ромбів були своєрідними оберегами, що захищали людину від злих сил. Також у музеї представлені різноманітні вироби з кераміки, дерева, соломи, паперу, дитячі іграшки , килими, писанки, ікони, картини, український національний одяг.

Запрошуємо відвідати нашу «Світлицю»!