Онлайн-тренінг «Учнівське самоврядування». Програма«Демократична школа»«Вчасно і доречно», – саме так хочеться сказати про тематичні шестиденні онлайн-тренінги «Учнівське самоврядування», які відбулися з 3 по 12 листопада 2020 року за Програмою «Демократична школа» для 16 шкільних команд, серед яких була і наша школа. Вчасно і доречно, бо саме зараз розпочали реорганізацію учнівського самоврядування, обговорювали статут, правила для учнів. Актуальні питання щодо нової Демократичної Республіки Хогвартс (таку назву обрали учні):

Як зробити учнівське самоврядування дієвим для розвитку демократичної школи та включення у суспільне життя?

Як формувати структуру учнівського самоврядування та розробляти необхідні процедури, планувати роботу, інші організаційні аспекти?

Як сформувати навички співпраці у команді, розуміння своєї ролі у процесі самостійного прийняття рішень, покращити комунікаційні навички?

На ці та ряд інших питань ми знайшли відповідь на сесіях онлайн-тренінгів, озброївшись «лайфхаками» у роботі учнівського самоврядування:цифрові відзнаки, онлайн-інструменти для організації діяльності, онлайн-платформи для обміну досвідом, побудова партнерства та співпраця між школами – учасницями Програми «Демократична школа» у майбутньому,можливості долучення до українських та міжнародних молодіжних ініціатив і програм, інструментарій для впровадження шкільного громадського бюджету.

Тренінг проводився з використанням інтерактивних методик навчання,власних напрацювань тренерів, досвіду роботи з учнівського самоврядування Польщі, Словаччини та України.

Оксана Полівчак, директорка центру творчості для дітей та молоді, Жидачів Львівської області, тренерка освітніх програм, експертка;

Андрій Залужний, учитель історії Класичної гімназії при ЛНУ ім. І. Франка м. Львова,тренер-консультант ОГС (організацій громадянського суспільства);

Ярина Сухецька, директорка Золочівського навчально-виховного комплексу«загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів «Школа радості» – дошкільний навчальний заклад»;

Людмила Висоцька-Степанюк, вчителька правознавства в Луцькій гімназії №21, – це команда професіоналів, завдяки яким шість днів пролетіли непомітно,позитивно і продуктивно.

Другий учасник тренінгу, президент Демократичної Республіки нашої школи Вікторія Суйчимезова, підтримує мою думку: «Мені випала така чудова можливість пройти тематичний тренінг «Учнівське самоврядування». Щодня з нетерпінням чекала конференції, під час якої дізнавалась про щось нове та цікаве. Президентом школи стала нещодавно, тому не зовсім розуміла, з чого розпочинати роботу і якими є мої обов’язки. Цей тренінг допоміг мені розвинути свої навички, стати впевненою у своїх діях. Обов’язково заплануємо проведення такого тренінгу з членами учнівського самоврядування нашого закладу. Також хочу висловити слова вдячності тренерам, які завжди допомагали та підтримували, знаходили спільну мову як з дорослими, так і з дітьми. Щиро дякую!!!».

Кірякова О.М., заступник директора з НВР;
В. Суйчимезова, президент Демократичної Республіки Хогвартс,
учасники онлайн-тренінгу «Учнівське самоврядування»