• Будинок піонерів та школярів Ленінського району м.Миколаєва був створений у 1974 році з ініціативи освітян Ленінського району міста Миколаєва.   Виконком Миколаївської міської ради депутатів прийняв рішення про створення Будинку піонерів та про організацію дитячої технічної станції в Ленінському районі м.Миколаєва.  Будинок піонерів розмістився на першому поверсі в приміщенні гуртожитку по вул.Театральній, 37-а (нині вул. Васляєва). 

  Навчально-виховну діяльність закладу забезпечували 8 педагогів та перший директор Будинку піонерів Гончаренко С.М. Радо вітали підлітків району на заняттях:

  •  гуртка філателістів: –  Дамскер Л.І.,

  •  фотогуртка – Прицант Я.Є., 

  • гуртка туристів-краєзнавців – Юдкін М.В., 

  • авіамодельного – Торговицький Л.І.,

  •  шахматного –  Ітін Є.Г., 

  • бальних танців – Семенова Л.В., 

  • художнього читання – Деконозошвілі Р.М., 

  • лялькового – Федоров В.Ф., 

  • духового оркестру – Васильковський Б. І.

    Гуртківці брали участь в оглядах-конкурсах політичної пісні, шахматних турнірах, міських виставках робіт декоративно-прикладного мистецтва. Проводили краєзнавчо-пошукові роботи. Влітку робота гуртків переносилась в шкільні піонерські табори.

     У квітні 1992 року з метою приведення у відповідність оновленого змісту і форм діяльності позашкільного закладу та на основі клопотання педколективу Будинок піонерів та школярів було перейменовано в Будинок творчості учнів; (Розпорядження районної ради народних депутатів від 03.04.92 №31-р. «Про перейменування районного Будинку піонерів і школярів в Будинок творчості учнів). Будинок творчості розташувався в кінотеатрі «Космос» за адресою: вул.Космонавтів, 128-а. 

  На цей час тут працювало 64 педагоги з вищою та середньо-спеціальною освітою на чолі з директором Хмельницькою Н.А. Майже півсотні гуртків залучали дітей до технічної, художньо-естетичної творчості, туризму та краєзнавства. 

     У 1993 році при Будинку творчості дітей та юнацтва Ленінського району було організовано міжвідомчий центр дозвілля «Прометей». На нього були покладені завдання формування системи безперервної освіти дітей та юнацтва, створення оптимальних умов для духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей та юнацтва, їх трудового виховання і професійного самовизначення, розвитку і підтримки юних талантів і обдарувань. Керівником центру було призначено досвідченого педагога Якименко О.В. 

   До складу Будинку творчості в 1998 році було включено підлітковий клуб «Ерудит», розташований за адресою: вул. Космонавтів, 53-А. Щодня він приймав 80-100 дітей та підлітків району, систематично проводив культурно-масові та спортивні заходи. При клубі працювало шість гуртків та секцій, вихованці яких неодноразово ставали переможцями районних, міських та обласних оглядів дитячої творчості. Під час літніх канікул на базі клубу традиційно створювалися табори прогулянкового типу та трудові бригади. Керівництво клубом було покладено на Бутенко С.М.

   Сьогодні Будинок творчості – це сучасний, системно організований, особистісно – зорієнтований, відкритий, конкурентний, здатний до динамічного розвитку позашкільний заклад освіти.

     Будинок творчості дітей та юнацтва Ленінського району відноситься до комунальної власності міста з державним фінансуванням, навчально-виховна діяльність здійснюється на підставі ліцензії, яка засвідчує право Будинку творчості на впровадження освітньої діяльності як комплексного позашкільного закладу